Aktualności

Astrobaza w Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę 30 sierpnia, kujawsko-pomorskie Astrobazy Kopernik zostały zaprezentowane podczas Ogólnopolskiego Dnia Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim. Impreza została zorganizowana w mieście zwycięzcy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Europa to my” ogłoszonego w czerwcu br. przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Telewizję Polską oraz Radio Zet.

Do konkursu zgłoszono ponad 900 inwestycji, które zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Wśród 20 finalistów konkursu znalazła się Astrobaza zgłoszona przez Panią Ilonę Dybicz -  koordynatora Astrobazy w Kruszwicy. O zwycięzcach zadecydowali internauci poprzez głosowanie trwające od 6 do 24 lipca br. Dzięki internautom Astrobaza Kruszwica zajęła ostatecznie 9 miejsce.                                                                  

Projekt Astrobaza Kopernik, autorki pomysł Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego, obok Mostu Toruńskiego jako jedyny projekt z naszego regionu znalazł się w finale konkursu „Europa to my”. Kruszwicka Astrobaza to jedno z 14 działających w regionie przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt astronomiczny. Z infrastruktury astrobaz korzystać mogą bezpłatnie wszyscy mieszkańcy regionu, obecnie trwają także zajęcia dla uczniów w ramach marszałkowskiego projektu „Odkrywamy planety - zajęcia z kompetencji kluczowych” (więcej).

Przygotowane przez TVP materiały o Astrobazie Kruszwica

 

Zespół projektu Astrobaza

Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów

Galeria zdjęć

Astrobaza Kopernik © 2013

Projekt i wykonanie: PRO-COMP